08.02.2012

Deelnemers gezocht voor onderzoek naar internetervaringen jongeren

Dossiers: Onderzoeken
Introductie: 

Bent u docent, hulpverlener of werkt u bij de politie? Wetenschappelijke onderzoeker Marion Duimel is naar u op zoek. Zij wil antwoord krijgen op vragen als: Wat doen jongeren, ouders en hulpverleners als zij problemen van jongeren op internet tegenkomen? Hebben zij behoefte aan meer informatie? Wat vinden zij van een meldknop? Het onderzoek is opgezet met het oog op de website Meldknop.nl die op 7 februari 2012 werd gelanceerd in het kader van Safer Internet Day 2012.

Afbeelding: 

Deelname aan onderzoek digitale meldknop
Bent u docent, hulpverlener of werkt u bij de politie? Wilt u uw steentje bijdragen aan het onderzoek over internetervaringen van jongeren? Vul de enquête 'Nationale Meldknop Online' in

Jongeren reeds onderzocht
Een vergelijkbaar onderzoek is al uitgevoerd onder jongeren. Ruim 1000 jongeren en ook 1000 ouders van deze jongeren zijn ondervraagd over online problemen, zoals pesten, oplichting, ongewenste bandering en verspreiding van privéfoto's. De onderzoeksresultaten hiervan zijn bekendgemaakt op het symposium Kinderen, seks en internet 2012, op Safer Internet Day 2012.